top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıY. Pelin Velioglu Orhan

5 Temmuz 2020 Oglak Burcunda Ay Tutulması

Günes ve Sirius’ un görkemli dansına sahit olurken, Merkür yengeçte retro bir yanımız, bir yanımız Mars – Chiron kavusumu


En tanıdık, en bildik yaralarımız kasınıyor. Ta derinlerde bir yerde

Vakit, yaralarımızdan güçlenip ayaga kalkma vaktidir.


Yengeç – Oglak aksındaki son tutulma olan Veda sovuna Jüpiter ve Pluto’ nun bu sene Oglak burcundaki 2. Kavusumu da eslik ediyor. Bu etkide 5 Nisan 2020 ve civarı gündemlerle yeniden yogrulacagımızı söylemeden geçemeyecegim. Yıkımlar, savaslar, kayıplar, salgın hastalıklar / hastalıkların pik yapması, yaslı kayıpları, büyük sirketlerin iflasları, devletlerin sarsılması, köklü düzenlerin yıkımı, her türlü alanda açıga çıkan güçlü enerji ile birlikte anormal doga olayları, depremler, patlamalar, hayvanlardan gelebilecek zararlar (ayrıca Sirius etkisiyle köpek saldırıları, çekirge saldırıları, uyuz, veba vb hastalıkların ortaya çıkması), tarım – toprak – ürün verimsizligi, gıda / bugday fiyatlarında artıs, krizler, kıtlıklar, iflaslar gibi birçok konuyu tetikleyen bir etkiden bahsediyoruz. Az buz degil Oglak burcunda Jüpiter ve Pluto kavusumu; E devlerin askı da büyük oluyor. Global etkilerinde ülkeler arası krizleri tetikleyebilecek ve ön görülemez sekilde büyütebilecek durumlara sahit olabiliriz. Liderler, politikacılar, baskanlar yine trend topic. Büyük ülkeler, ülkeler arası siyasi, hukuki, diplomatik ve askeri krizler, saldırılar, suikastler, terör olayları gündemimize gelebilir. Yanı sıra toplumda göz önünde bulunan kisiler, sanat ve spor camiası da etki altında.


Ayrıca Mars Koç seyrinin de son 2 yılın tutulmalarını tetikleyecegi süreçte, 2021 Ocak ayına kadar retrosuyla, ilerisiyle sıkı bir #tbt yapacagını bir önceki yazımda uzunca anlatmıstım.


Tutulma anında Günes, kutsal yıldız Sirius’ la kavusumda. Her birimiz 8 – 8,5 yıllık döngüde yaptıgımız iyiligin, kötülügün, dogrunun, yanlısın cevabını alırken önümüzdeki 1 yılın da kaderi yazılıyor. Oldukça kadersel ve büyülü bu günde birilerine yardım edebilir, iyilikler - güzellikler yapabiliriz.


Bireysel etkilerinde ise Ay tutulması, üstüne üstlük oglak burcunda bir ay tutulması, baskıladıgımız duyguların zaman zaman gözyası krizleri zaman zaman öfke patlamaları olarak açıga çıkmasına sebep olabilir. Hayatımızdaki otorite kisilerle çatısmalar, tartısmalar, duygusal krizler ve kırgınlıklar yasanabilir. Yanı sıra ev, yuva, aile, yasam yeri, aile büyükleriyle ilgili çözmemiz gereken durumlar gündemimize gelebilir. Baglarımız, baglılıklarımız, aidiyet kavramlarımız da mercek altında. Özellikle 11 – 12 / 14 – 15 / 21 – 22 Temmuz tarihlerinde gökyüzü oldukça sert. Elimize, dilimize, öfkemize her türlü iletisimimize, ulasımımıza dikkat etmemiz ve bilinçli olmamız gereken günler. Yanı sıra kazalara, yangınlara ve tehlikelere karsı da oldukça temkinli olmamız gerekir.

Dıs etkenler kaynaklı olusabilecek durumların yanı sıra hafife almamamız gereken retro süreçlerinde kendi içimizdeki yangınlara da körükle gitmemeye özen gösterelim. Ani olayları ve kadersel bitisleri de tetikleyen bir tutulma. Ortaya çıkan her sorunun aslında iyilesmeyi bekleyen bir durum oldugunu fark edebilmek duygularımızı dengelememize bir nebze de olsa yardımcı olabilir. Tutulmanın ev sahibi Oglak burcunun yöneticisi ve aynı zamanda karmanın eli sopalı ögretmeni Satürn’ ün de geri hareketiyle eslik ettigi tutulma, artık almamız gereken dersleri ve sorumlulukları alacagımız durumlara isaret ediyor. Israrla görmedigimiz, görmeyi reddettigimiz ne varsa full hd özetini izlerken hayatı karsımıza degil, yanımıza alarak ilerlemeyi ögrenecegiz. Her serin içindeki hayrı fark ederek.


Gerilim hattının basını son kez Oglak, Yengeç, Terazi ve Koç burçları çekiyor. Simdi savası bırakıp sapkayı önümüze koyma zamanı. 2018 yılından beri süre gelen konular ve gündemlerle ilgili sonuç alma, ders çıkarma zamanı da diyebiliriz. Aile – kökler – yuva konuları, kariyer ve hayata dair hedeflerin yanı sıra ben – biz temaları, iliski, evlilik gibi alanlarda taslar yerli yerine oturmak için bir kez daha yerlerinden oynayacak gibi gözüküyor. Kimileri tasınacak, kendi evine çıkacak, aile yanından ayrılacak ya da yuvaya dönecek. Kimileri evlenecek, bosanacak ya da ebeveyn olacak, kimileri kariyerlerinde bitis ve baslangıçları deneyimleyecek. Kimilerimizin de sorumluluk alanları degisecek.


Hayatımızın kontrolünün ne kadar elimizde oldugunu, yürüdügümüz yolları, hayallerimizi – hayatlarımızı, kurdugumuz ve sıkı sıkıya tutundugumuz bagları, degerlerimizi önümüze koyacagız tüm bunları yaparken. Kolay olmayacak belki ama her ne oluyorsa en yüksek hayrımıza olacak.


Mevlana der ki; ‘Her sey üstüne gelip seni dayanamayacagın bir noktaya getirdiginde, sakın vazgeçme; çünkü orası kaderinin degisecegi noktadır. ‘Sevgilerimle,


230 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Günes tahtına kurulmus. Tüm gücünü eline almıs, yöneticisi oldugu Aslan burcunda Ay, tüm görkemiyle bireyselligin, özgürlügün ve mantıgın timsali Kova burcunda, tam karsısında. Gökyüzünde koca koca ge

bottom of page